Загальні засади

Учнівське самоврядування – добровільне об’єднання учнів, мета якого – сформувати в дітях почуття господаря школи, класу, вміння співробітничати на принципах партнерства, гласності, демократизму.

Учнівське самоврядування є організацією, що складається з людей , створена людьми і для людей, а учні є людьми!

Символами учнівського самоврядування школи повинні бути: Прапор, Герб, Гімн школи.

Учнівське самоврядування відповідає структурі:

Загальні учнівські збори школи

Правління учнівського самоврядування

Кожен, хто навчається в школі має право:

-        діяти на свій розсуд, вільно висловлювати свою думку, не ображаючи при цьому гідності і свободу інших;

-        за образу його честі і гідності подати заяву в актив школи;

-        подати свою пропозицію в актив учнівського самоврядування;

-        висувати кандидатуру, а також сомовисуватися і бути обраним в будь-який орган школи;

-        брати участь у будь-яких сферах шкільного життя, ініціювати будь-які форми цього життя (клуби, гуртки і т. і.);

-        ставити питання про перебування в школі учня школи, якщо той своїми діями порушує закони школи;

-        вибирати профіль навчання, факультативи і додаткові заняття, мистецькі гуртки , студії;

-        не з’явитися на урок тільки за домовленістю з учителем або директором школи;

-        достроково здати програму за навчальний рік і перейти в наступний клас;

-        вимагати щоб урок закінчився відразу після дзвінка на перерву.

Кожен учень зобов’язаний:

-        пройти курс навчання в школі;

-        подати документ, що пояснює його відсутність на уроках;

-        виконувати вимоги вчителя по підготовці до уроків;

-        дотримуватись норм статуту та законів школи.

Закон “Про захист честі та гідності учня школи, викладача і працівника школи”

Особистість кожного, хто працює чи навчається в школі, є недоторканою і ніщо не повинно загрожувати здоров’ю людини, обмежувати її права, ображати честь і гідність.

Образою честі і гідності людини є:

-        нанесення побоїв, побиття;

-        загроза, залякування і шантаж;

-        вживання образливих слів, кличок;

-        дискримінація за національними і соціальними ознаками;

-        глузування з фізичних недоліків;

-        поява в стані сп’яніння;

-        добровільне прийняття на себе функції раба (“шістки”);

-        здирство, вимагання;

-        крадіжка;

-        псування особистих речей інших людей;

-        брудні наклепи, плітки;

-        будь-які дії чи слова, що ображають честь, гідність іншої людини.

У школі діє система самоврядування «Шкільний парламент». При парламенті діють кілька комісій: «Знання», «Дисципліна і порядок», «Здоров’я», «Рада суспільно-корисних і добрих справ», «Центр національного і культурного відродження». «Дозвілля», «Прес-центр». Силами активістів парламенту  за допомогою учителів, класних керівників були організовані шкільні вечори «Українські вечорниці»,  «Шкільний КВК», «Нумо, хлопці!», вечір зустрічі Нового року, «Несподіванка в день св. Валентина», «Нумо, дівчата!». Також організовувалися численні шкільні дискотеки . Дозвілля дітей у вечірній час було організоване згідно можливостей школи . Також членами учнівського самоврядування систематично перевірялись робочі куточки у класах, вологе прибирання на перервах, стан озеленення школи. Згідно плану щопонеділка відбувалися загальношкільні лінійки, де учні звітувалися за стан чергування по школі, проведену роботу.