Управління

Основні принципи управління

Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів - предметників і планів виховної роботи класних керівників. така система планування , що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально - виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимогЄ контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально - виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.  Контроль - це важлива , складна та об'єктивно необхідна функція управління.Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі . Директором школи використовуються різні форми контролю  за станом навчально - виховного процесу, в першу чергу, таких традиційних як вивчення стану викладання предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, зошитів тощо. Аналіз результатів внутрішкільного контролю  знаходить відображення у рішеннях педрад школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни . За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні рішення щодо конкретних вчителів та учнів.
Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва Катеринівською школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думок членів колективу  і інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делагуються. Директор школи у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюютьсяй виробляються різні варіанти рішення , з яких обирається найбільш оптимальний. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а а заради позитивного кінцевого результату. Завдяки такому стилю керівництва у школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ, переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала, ставлення до людей - шанобливе, вимогливість поєднується з справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе. Директор надає колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створює необхідні умови для самореалізації